ÇOCUKLUYUZ

​BİZ

SEDEF örsel

SEDEF ÖRSEL İLE EĞİTİM ALANLARDAN YORUMLAR:


"Beklentimin çok üstünde bilgi aldım.  Özellikle duygular, duyguların farkedilmesi ve kabul edilmenin aslında karşımızdakini kabul etmek olduğunu fark ettim."
Mehtap Mertdoğan


"Bu seminerde öğrendiğim muhteşem bilgiler sadece ebeveynlik rolü için değil, hayatın bütün rollerinde işe yarar olduğunu söylemeden yapamayacağım.  Harika bir seminerdi.  Çok teşekkürler."
Banu Polat

"MÜTHİŞ! Aslında tek kelime ile budur.  Gelişime açık tek bir konu bile bulamıyorum, her anlamda harikaydı.  Bu kadar etkileneceğimi ve faydalanacağımı bilmiyordum. Bire bir günlük aile yaşamında uygulanacak çok değerli bilgi ve beceriler kazandım.  Değer verdiğim tüm insanlarla paylaştığım ve tavsiye ettiğim bir seminer oldu. Ağzına sağlık Sedef, çok teşekkürler. "
Demet Özdemir

"Her hafta çok verimli geçti.  7 haftanın sonunda ise iyi bir ebeveyn olma yolunda bir çok deneyim ve bilgi kazandığıma inanıyorum."
Sibel Demir

"Seminer benim için çok faydalı oldu.  Tüm bilgileri kullanmayı, hayata geçirmeyi dört gözle bekliyorum, inşallah unutmam.  İleriki yıllarda da çocuklarım büyüyünce tekrar edebilirim."
Zeliha Değer

"Ebeveynliği çocuğu dünyaya getirdiğiniz zaman otomatik olarak öğrendiğimizi düşünüyoruz.  Oysa ebeveynlerimizden öğrendiğimiz ebeveynlik, bugün çocuklarımın ihtiyaçlarını karşılamıyor.
Kendimize özgü, çocuğumuzun ihtiyaçlarına cevap verecek ebeveyn olmak düşündüğümüz kadar zor değilmiş.  Çok teşekkürler Sedef.  Varlığınla anneliğime ufuk açtın."
Ayşegül Ertok

"Bu seminer doktor olan bir arkadaşım tarafından bana tavsiye edildi.  Seminer, beklentimin çok üstünde idi.  İhtiyaçlarımı karşıladığı gibi, gelecekte karşılaşabileceğim sorunlara da beni hazırladı. Bu semineri arkadaşlarıma kesinlikle tavsiye edeceğim."
Elif Aydınlar

"Çocuklarla El Ele Ebeveynlik Seminerine özellikle çocuklarımın ihtiyaçlarını daha iyi karşılayabilmek için katılmıştım.  İlerleyen günlerde aslında kendi ihtiyaçlarımın neler olduğunu fark ettim, ve mutlu, ihtiyaçları karşılanmış ebeveynlerin çok daha iyi birer anne-baba olacağını anladım.  Çocuklarını çok daha iyi yetiştirebilklerini fark ettim.  Bu seminerde öğrendiklerimin  sadece ebeveyn-çocuk ilişkisinde de değil, hayatımdaki tüm insanlarla iletişimimdeki kalitesinin arttırıcı yönünü gördüm, ve öğrendiklerimi uygulamaya başladım."
Işıl Şahintürk

"Başta çekinerek geldiğim bu seminerden her hafta cebimde bir sürü bilgiyle, donanımla dönmek beni çok mutlu etti.  Aslında sorunun çocuğumda değil de, benim davranışlarımda olduğunun farkına vardım.  Tabii öğrendiklerimi uygulamak çok kolay olmayacak ama başaracağım."
Tahire Karakale

"Çocuklarla El Ele Ebeveynlik Seminerine katıldığım için çok mutluyum.  Çok ihtiyacım vardı. Bana göre herkesin böyle bir seminere katılması gerekiyor.  Teşekkür ederim Sedef."
Latife Aras

"Bu seminer benim için öğretici oldu.  Konuların iyi işlendiğini ve genel prensiplerin özele indirilmesinde açıklayıcı olduğunu düşünüyorum.  Bizim oğlan büyüdükçe uygulayabileceğim genel bilgiler de öğrendim, umarım zamanı gelince uygulamaya koyabilirm.   Teşekkürler."
Seyda Malta

"Belki anlatsam, listesini yapsam, çok ufak veya detay olarak nitelendirilebilecek bazı şeyleri burada öğrendim.  Bunları öğrendiğim 7 haftalık süreçte kendimde ve çocuğumla olan ilişkimde ummadığım hoş gelişmeler oldu.  Bazı jetonlar düştü, bazıları da düşme yolunda sıraya girdi sanırım.
Darısı başkalarının da başına..."
Can Malta

"Sedef’çim,
Eğitimimizle ilgili düşünce ve hissiyatlarım şunlar:
Biliyorsun eğitime, hem kendimde hem de yeğenimde uygulamak için bir şeyler öğrenmek ve öğrendiklerimi kardeşime de aktarmak amacıyla katılmıştım.
Eğitim süresince, faydalanabileceğim birçok şey yeni şey öğrendim ve bunları şu anda kendimde ve yeğenim üzerinde uyguluyorum. Kardeşime hem notlarımı mail attım hem de kitabı önerdim. Benim için en önemlisi ise; farkındalık konusunun ne kadar önemli olduğunu tekrar ve daha derinden hissetmem ve bu eğitim aracılığıyla farkındalığımı bir kademe daha yükseltebilmem oldu. Ayrıca farkındalığın çok küçük yaşlarda bile kazandırılabileceğini bilmiyordum; olabileceğini ve yöntemlerini öğrendim.
Bunların yanısıra eğitimi, kendi üzerinde çalışmış, bildiklerini kendi üzerinde uygulayan bir kişiden almanın ne kadar farklı olduğunu; böyle bir kişinin karşısındakileri etkileme oranının ne kadar yüksek olduğunu bir kez daha gördüm. Yaptığın işe sevgin ve saygın; bilgileri sunuş, söylenenleri karşılayış tarzın, yargısızlığın çok güzeldi.
Grubun enerjisinde, bilinç seviyesinde kendimi çok iyi hissettim. Hep birlikte çok güzel bir çalışma yaptığımızı, birbirimizden de çok şey öğrendiğimizi düşünüyorum ve "Daha iyisi can sağlığı" diyor, tüm bunlar için sana çok teşekkür ediyorum."
Berşan Çiner

“Bu seminere katılma sürecim tesadüfi(?) bir şekilde oğlumun yeni başladığı okulunda çok zorlandığı bir döneme denk geldi. Bu nedenle bizim de ilişkimizde gerginlik artmış, iletişim zorlaşmış, zaman zaman bir şeyler ters gidiyor ama dediğimiz bir kısır döngüye girmiştik. Uyurken gözümüze çok küçük görünen ve yaşına göre çok şey beklediğimizi farkettiğimiz oğlumuzla gündelik hayat sürekli bir koşturma, ikna, çekişmeye dönüşmüştü. 
Tüm eğitim süreci boyunca şaşırdığım, bize, oluşan problemlere dışarıdan yeni bir gözle bakma şansı yakaladığım çok değerli anlar oluyor. Notlarımı temize çekerken yeni pencereler açılacağını da biliyorum. Sanırım Sedef'ten duyduğum en etkileyici söz "Ebeveyn-Çocuk arasında bir mücadelenin şart olmadığı." idi. Sadece konuşarak ikna etmeye çalışırken çocuğumuzu, aslında İkna enerjisinin iki taraf için de ne kadar yorucu ve tüketici olduğu idi. Toplumsal yapıda görüştüğümüz ya da okuldan, uzmanlardan aldığımız yargılarla sağlıklı geri bildirimleri ayırabilmeyi, en çok kendime, ebeveyn partnerim eşime ve pusulamız oğlumuza güvenmeyi de bu arada farkettim. 

En güzeli de yargılanmadan anlatabilmenin, hatta yaşadıklarımızın ne kadar doğal ve her evde olan deneyimler olabildiğini görebilmek,bu anlarda yaptığımız basit ve küçük tercihler olduğunu, kimi zaman küçük bir duygu yansıtması, kimi zaman bir soru, kimi zaman akıl vermeme, kimi zaman kocamaaan bir sarılmanın  fark yarattığını anlayabilmekti. Bir de hiç bir zaman geç olmadığını, 5 dk önce gerginlik oldu bağ mı zayıfladı, hadi hazırsam hemen ipin ucunu yeniden tutabilme gücünü içimde biliyorum.
Teşekkürler Sedef Örsel,
Sevgiler,”
Özge B

“Bu eğitim çocuklarımla olan ilişkime yeni bir boyut kazandırdı.
Onları mutlu etmenin yolunun kendimi mutlu etmekten geçtiğini idrak etmemi sağladı.
Verilen örneklerin ve yöntemlerin uygulanabilirliği sayesinde kendimi çok daha iyi hissediyorum.
Çocuklarımızı anlamamızı ve onlara yardım edebilmemizi sağladığı için Sedef’e çok teşekkürler ediyorum.”
Ümit Dolar Tütüncüoğlu

“İyi ki sadece kitabı okumakla yetinmemişim.
Üzerinde konuşulup, örnekler tartışıldığı zaman kitaptan çok farklı bir deneyim elde ediyor insan.
Sadece çocuklarıma nasıl daha iyi bir ebveynlik yaparım, sorusunun cevabını değil; kendim ile ilgili konular hakkında da düşünme fırsatı bulduğum bir 7 hafta oldu.
Çok faydalandım, sonsuz teşekkürler. ”
Erda Tütüncüoğlu

“Sizi tanıdığım için, deneyimlerinizi, bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için, beni aydınlattığınız ve ufkumu açtığınız için çok mutluyum.
Çocuğumla, kendimle ilgili düşüncelerimi, uygulamalarımı sayenizde daha iyileştirdiğimi düşünüyorum.  
Kendimi bu seminere katıldığım için çok mutlu hissediyorum.
Tekrar tekrar çok teşekkürler.
Bilginize, emeğinize sağlık.”
Ferda Çakır

“Sıcak, huzurlu ve dingin bir ortamda, en değerli varlığım için doğru, faydalı, birlikte bizi mutluluğa götürecek fikirleri, davranış şekillerini, yaşam tarzını öğrendim.  
Gerek ev, gerekse iş hayatımda bana uzun vadede çok şeyler katacağına inanıyorum.  
İyi ki varsınız, iyi ki gelmişim…”
Başak Şirin

“Öncelikle Sedef Örsel ile  karşılaşmak, aynı ortam içinde bulunmaktan çok keyif aldığımı söylemek isterim.
Ben henüz evli olmayan geleceğin ebeveyn adayı olarak, hem evlilik hem de ebeveynlik için çok faydalı bilgiler edindim.
Daha önce üzerinde düşünmüş olduğum bir şeyleri Sedef’in ağzından duymak bana daha derin bilgiler kattı.  
İyi ki bu eğitimi aldım.  Anne – baba olamamış bekar bay ve bayanların, herkesin bu güzel 7 haftayı deneyimlemesini, Sedef’le bir arada olmasını öneririm.
Sedef hayatımın her döneminde seninle diyalog halinde olmayı çok isterim.  Her şey için çok teşekkür ederim.   Yolumu aydınlattın ve herkese de nasip olur inşallah.
Teşekkr ederim.”
Hande Tüfekçi

“Benim Sevgili ve Mükemmel Öğretmenim,
-Bana ve aileme kattıklarınız için,
-Kendimi ve insanları tekrar tanımayı ve keşfetmeyi, hatta dinlemeyi öğrettiğiniz için,
-Çocuğumu daha iyi analiz edip, ihtiyaçlarını anlamayı öğrettiğiniz için,
Her şey için sonsuz teşekkürler.  İyi ki varsınız, iyi ki hayatımdasınız 
Sevgiler,”
Özlem İncesu Güveli

“Çocuklarım doğmadan önce çok küçümsediğim ve mükemmel yapacağıma inandığım ‘annelik’-‘ebeveynlik’ işinin aslında dünyanın en zor işi olduğunu fark etmem çok uzun sürmedi.  Hayatımın şoku olan bu başarısızlık beni derinden sarstı ve dengemi tamamen bozdu.  Bu anlam ‘Çocuklarla El Ele Ebevynlik’- ‘Connection Parenting’, somut olarak olumlu adımlar atmama ve bana umut verecek ölçüde yol almama yardım etti.  Sedef’in anlaşılır üslubu ve paylaşıma dayalı bu eğitim hayatıı değiştirdi desem abartılı olmaz.  İlk derste dünyanın en kötü annesi olduğumu düşünüyordum, oysa şu anda çocukları için evrilmeye kararlı, güçlü, bilinçli bir insan olarak hissediyorum kendimi.   Çok teşekkürler.  Tek önerim, düzenli güncelleme toplantıları.”
Selmin Tosun

“Bu seminer boyunca geçerli olan bir durum: FARKINDALIK.  
Ebeveyn olarak neleri doğru ya da yanlış yaptığımızın farkındalığı…
Bu farkındalık için Sedef’e teşekkür ederim.
Öneri: 3 aylık yeni dönemlerle grubu bir araya getirelim ve yeni biriktirdiklerimizi paylaşalım.
Tekrar teşekkürler.”
Sena Tuğcu Acar 

“Bu seminere çocuğuma daha iyi annelik yapabilmek beklentisiyle başlamıştım.  Seminer süresince çocuğumla olanın yanısıra hem kendimle, hem anne-babamla, hem de eşimle olan ilişkim düzeldi.  İlişkiler konusunda o kadar güzel, keyifli şeyler öğrendim ki…  Heybemde pek çok bilgi biriktirdim, ihtiyaç halinde kullanacağımı umuyorum…Sevgilerimle…”
Eda Uslu Tuğtepe

“Gerçekten çok keyifli, bir sonraki haftayı keyifle beklediğim bir eğitim oldu.  Sadece çocuğumla değil, çevremdeki diğer insanlarla da iletişim konusunda harika bir pencerem oldu.  Eğitim konularıçok keyifli, eğitmen sevgili Sedef hiç sıkmadan çok güzel ve eğlenceli anlatıyor.  7 hafta boyunca ödevlerle değişimleri izledik.  Çok teşekkür ediyorum bizi karşılaştıran evrene, tanıştıran Nilgün’cüğüme ve en çok da Sedef’e…”
Hatice Kapudere

“Sevgili Sedef,
Her şey için sonsuz teşekkürler.  Seminer sayesinde tüm çocuklarla olan ilişkilerim olumlu olarak etkinlenmeye başladı.  Onların ihtiyaçlarına, davranışlarına çok farklı bir gözle bakmaya başladım.  Kendim ile ilgili de yeni bilgiler edindim.  Oğlum ve eşimle iletişimimde büyük yollar kat ettim.  Oğluma bakış açım, davranışlarım değişmeye başladı.
Her şey için tekrar teşekkürler.”
Özlem Erten


“Bu seminer benim çocuğum olmamasına ragmen,  bana çok faydalı oldu.
-Bazı hoşuma gitmeyen davranışlarım vardı ve bazı davranışlarımın da sebebini çözemiyordum.   Seminerdeki paylaşımlarla, ebeveynlerimin davranışlarını gözden geçirdiğimde kendimle ilgili bazı önemli şeylerin farkına vardım.
-Ailemden kopyaladığım veya doğru olduğuna inandığım yanlışlarına farkına vardım.
-İleride çocuğum olana kadar öğrendiklerimi pratiğe dökecek zamanım olduğu için kendimi şanslı hissettim.
-En çok sevgi ve üzüntü kapları ilgimi çekti.
-Çocuklara ‘süpersin’, ‘aferin’ v.s. gibi kelimelerin yerine aferinin içeriğinin detaylı açıklanması gerektiği konusu beni en şaşırtan konu oldu!
Bu seminere katıldığım için çok mutlu oldum.  İleride çocuğum olduğunda eşim ile birlikte mutlaka katılacağım bir kurs.
Sedef’cim çok çok teşekkürler.  Umarım bu seminere katılarak bilinçlenen ebeveynlerin sayısı her gün artarak çoğalır.”
Burcu Yükselal

“Sevgili Sedef’cim,
Bu muhteşem seminer ve senin birikimlerinin birleşimiyle ortaya müthiş bir yolculuk çıkmış.
Hem kendimi çocukluğumdan iyileştiriyorum, hem de kızımın iyileşmesine gerek kalmamasını sağlayacak şekilde bir ebeveyn olmayı öğreniyorum sayende.
Yolumuz uzun biliyorum, ama seninle çok güzel bir başlangıç yaptık.
İyi ki varsın…
Çok teşekkürler.”
Ahun Doran

“Kendi gelişimimi ve ilişkilerimi değerlendirme fırsatı buldum.  Çevremdekileri, ebeveynlik ekibimin üyesi olarak görüp, kızıma daha kaliteli bir ebevyn ilişkisi ve hayat standartını nasıl sağlayabileceğim konusunda yeni şeyler duydum ve öğrendim.
Seminerin interaktif olması da ayrıca hoşuma gitti.  Farklı tecrübeleri de dinleme fırsatı buldum.”
Gökhan Doran

“Bu seminerde herşeyden önce bir ebeveyn olarak ben iyi ve keyfim yerindeyse, çocuklarımın da keyiflerinin yerine geleceğini, hepimizin birer sevgi ve üzüntü kapları olduğunu, bu kapların zaman zaman çok dolu olabileceği gibi boş da kalabileceğinin farkındalığını, ödül ve ceza sisteminin nasıl işlemediğini, ve her şeyden önemlisi yarın karşımızda nasıl bireyler görmek istiyorsak, biz ebeveynlerin de öyle davranmamız gerektiğini öğrendim.
Ve bir kez daha kanıtlandı ki SEVGİ EMEKTİR!
Her zaman sevgiyle…”
Seda Naniç Zeybek

“Değil çocuklar, her yaşta insanlara bile derslerde anlatılanlar üzerinden bakmaya başladım.
Özellikle bağ, bağlantı, gönül bağı, sevgi ve üzüntü kapları, ama en çok davranışların arkasındaki ihtiyaçlar konusu değerli bir bakış açısı verdi.”
Berna Müderrisoğlu

“Yedi hafta boyunca Cumartesi günlerini iple çektiğim, beklentilerimi aşan, çok güzel bir eğitim oldu.  Sadece anne babaların değil, kendisi ve çevresindekilerle kurduğu ilişkileri gözden geçirmek, iyileştirmek, davranışların arkasındaki sebepleri anlamak isteyen herkese faydası olacak bir eğitim.  Üzüntü kaplarımızın olabildiğince boş, sevgi kaplarımızın olabildiğince dolu olması dileği ile…  Teşekkürler Sedef”
Yasemin K. Ünver

“Kendimi ifade edebilme şansım olduğu için mutlu hissediyorum.  Bazı şeylerin farkına vardım.  Geriye sarabiliyorum. 
Özgüven ve özdeğerin farklılığına farketmemi sağladığınız için teşekkür ederim.
Yakınlarımla öğrendiklerimi, fark ettiklerimi paylaşıyorum, onlar da heyecanlanıyorlar.  Sanırım daha çok öğrenciniz olacak.
Herşey için teşekkürler.”
Sevda Hakko Gürsoy

“Kesinlikle her annenin, hatta her yetişkinin alması gereken bir eğitim.  Hem kızımla, hem de eşimle olan ilişkimizde çok faydasını gördüm ve bunun için Sedef’e çok teşekkür ediyorum.”
Sertaç Kaptan Şahin

“Bu seminer benim aile hayatımın içindeki sorunları, sıkıntıları nasıl çok daha kolay ve yumuşak bir şekilde çözebileceğimi öğretti bana.  Kendimi çok daha rahat ve güvenli hareket eder buldum.  
Herşeyden önce kendime harika bir terapi oldu.
Sevgili Sedef ve tüm ekiple birlikte geçirdiğim 7 hafta çok değerliydi.”
Stella Sözeri

“Çok beğendim.  Çok değerli bilgi ve destek için teşekkür ederim.”
Özlen Hüdayioğlu Gül

“Doğru sandığımız bazı şeylerin aslında alışkanlık olduğunu anladım.  Bazı şeyleri doğru yaptığımı gördüm, içim rahat etti.  Bazı bildiklerimin de yanlış olduğunu gördüm.  Hiç bir şey için geç kalmadığımı öğrendim.  Her hafta heyecan ile geldim, heyecan ile ayrıldım.  Çocuğumun davranışlarının altında ne yattığını  aslında neyi ifade etmeye çalıştığını anladım.  Eskiden şımarıklık olarak algıladığım ağlamalar, tutturmalar, huysuzlanmalarda altında yatan başka sebepler olduğunu gördüm.
Derslerin sonunda kendimi daha iyi hissettim.  Çocuğumuzda da değişim başladı.  Umarım her şeyi unutmadan sabırla uygularız.
Bir de bu sistemi çok kişi duysun, öğrensin isterim.  Özellikle anaokullarına duyurulsun.  Okullarda öğretmenler bilinçlensin.  Yavrularımız evden çok okullarda zaman geçiriyorlar, orada çocuklara yanlış davranılmasın, bu çok öenmli.  M.E.B. Sedef’i tanısa ve okullarda model alsa ne güzel okur.  Her şey için teşekkürler.”
Şebnem Uslu

“Her şeyden önce teşekkürler bu güzel eğitimi verdiğiniz için.    Bu seminer bizlere ışık tutacak, rehberlik edecek yürüdüğümüz güzel ve uzun yolda.
Belki bazı şeylerin farndaydık ama şimdi daha da bilinçli bir şekilde olaylara bakmak ve yavrumuzla ilgilenmek konusunda geliştik.
Ebeveyn olmak pek kolay değil, hele ki günümüzün yorucu temposu ile birleşince daha da zor!
Ama farkındalık yarattığınız bu eğitim ile ebeveynliği çok daha keyifli hale getirebileceğiz.
Eşimle birlikte bu eğitime katıldığım için çok mutluyuz. Tekrar teşekkürler. ”
Hilmi Murat Uslu

“Bu seminerin çocuklarımızla kalıcı ve sıkı bir bağ kurma yollarını gösteriyor olması çok hoşuma gitti.  Bazı alışagelmiş hareketlerin aslında nasıl sonuçları olduğunu fark ettik.  Böyle bir çalışma yaptığın için teşekkür ederim Sedef.  Pek çok çocuğa faydası olacağına inanıyorum.  ‘Çocukluklarından iyileşmek zorunda kalmayacak çocuklar’ teması çok güzel.”
Esra Özkan

“Açıkçası bu seminerden ilk haberim olduğunda, gene Amerikan işi, boş ve basit Amerikalılar için hazırlanmış bir seminer diye düşündüm.  Eşimin önem verdiğini bildiğim için, onu mutlu etmek amacı ile gelmeye karar verdim.  Hatta ‘Yahu ne bahane bulsam da bir şekilde eksem’ diye de düşündüm ilk 1-2 ders.
Fakat daha sonra gerçekten çocuk yetiştirmek ve davranışlar konularında çok farklı bir bakış açısı olduğunu gördüm.  Şimdiye kadar hiç aklıma gelmeyen bir perspektiften bakmaya başladım olaylara.
Bazen düşündüğüm ama yarım kalmış olan konular kafamda şekillendi.  Davranışlarımın hiç aklıma gelmeyen sonuçları olduğunu fark ettim.  Çocuklarımla olan ilişkimde gerçekten yararlı olacağına inandığım bazı fikirler ve yöntemler edindim.

Öğrendiklerimin ne kadarını uygulayabileceğimi açıkcası bilmiyorum ama bir kısmını zor da olsa yapmaya başladığımı fark ettiğim için heyecanlandım.  Hoşuma gitti.  Umarım daha da geliştiririm, ve sonuçta mutlu, güvenli, huzurlu çocuklar yetiştirebilirim.
Teşekkürler.”
Hakan Özkan

“Anne,baba ve çocuk ilişkileri konusunda çok farklı durum/olay/anlarda nasıl davranılınca ne sonuçlar alındığı veya çocuk davranışlarının ne anlama geldiği, bağ kurmanın önemi konularında değerli bilgiler aldım.  Sevgi bağı çok önemli ve bu bağı sürekli ayakta tutabilmenin ipuçlarını bu seminerde elde ettim. 
Örnek olaylardan konuşmak, konunun anlamını pekiştiriyor.  Çocuklarımla iletişimi hangi kelimelerle kurduğum önemli, onlarda zamanı paylaştığım çok önemli.
Bu değerli bilgiler için çok teşekkürler Sedef.”
Seden Özoran

“Mutlu çocuklar yetiştirebilmenin yolu nereden geçiyor diye düşünüyordum.  Ne yapmalıyım diye…
Bu seminer çocuklarımın ‘mutlu çocuk’luk geçirmesi için aslında basit gibi görünen ama çok önemli ipuçları edinmemi sağladı.
Burada öğrendiklerimi hayata geçirerek ben ve ailem daha mutlu ve huzurlu bir yaşam süreceğiz.
Teşekkürler Sedef… ”
Ayşegül Ersoy Güvendiksoy

“Daha önce öğrenmiş olduklarımdan farklı, yeni bilgiler de edindiğim ve çocuklarımla ilişkilerimde fark yarattığını gördüğüm bir seminer.
Ders arası süreçlerde, günlük yaşamımda uyguladıkça belirgin olarak faydasını gördüm.  Olayların kontrolümden çıkmadığını, sorunlara yaklaşırken özgüvenimi kaybetmediğimi, eskiden farkına varmadan öğrenilmiş yöntemlerimin yerine, burada öğrendiklerimi bilinçli olarak uygulayınca ailer bireyleri ile çatışmaların çok azaldığını gördüm.
Teşekkürler.”
Emine Lale Öztürkler

“Bu seminerin özeti benim için sanırım şu slogan ile örtüştü: ‘Çaresizsiniz ya da Çare Sizsiniz.’  Çaresizlik duygularıyla katılıp, ‘ÇARE BENİM’ hisleriyle ayrılıyorum.  Çare adı altında bir alet-edevat çantam oluştu ve eğitimde öğrendiklerimizi içine doldurdum.  Çantamın anahtarına da ‘BAĞ’ yazdım. Teşekkürler Sedef kattıkların, çabaların ve açık yüreğin için.  Sevgilerle,” 

Didem Ustaömeroğlu Çağlar

“7 hafta su gibi geçti. Kendimizle eşimizle, çocuğumuzla etkili, kaliteli iletişim için günlük koşuşturmacada unuttuğumuz konuları içeren harika bir eğitim.  Öğrendiklerimizi günlük hayata geçmesi adına haftalık olarak verilmesi çok doğruymuş. Emeği geçen herkese teşekkürler.”

Zeliha Yıldırım

“Çocuklarla El Ele Seminerine katılmanın hayatımda yaptığım en iyi şeylerden biri olduğunu düşünüyorum.  7 hafta boyunca almış olduğumuz eğitim başlıkları, gönül isterdi ki, sadece 2 saat değil, tüm bir günü kapsayacak şekilde olsun…
Bana sevginin, iletişimin ve gönül bağının çocuk üzerindeki etkisini gösteren ve çocuğum üzerinde iyi bir etki yaratmamı sağlayacak bilgiler veren Sedef Hanım’a da ayrıca gönülden teşkkür ederim.”
Senem Bayındır

“Seminerin içeriği kadar sizin kimi dinlediğiniz, ikna olması hiç de kolay olmayan konularda çok önemli oluyor.  Sedef ismiyle eş sedef gibi pırıltıyla anlatıyor.  Havada bir ışık doğuveriyor ve onun enerjisi öğrenip, bilgileri kendinize  katma süresini kısaltıyor.
Artık neyi değiştirmem gerektiğini ve neleri kabullenmem gerektiğini iyi biliyorum.
Oğlum Can ile oturup yıllar sonra geçmişe dönük bir muhasebe yapmam gerekse, temeller ve esaslar nedir bunu sindirmiş durumdayım.
Ruhu özgür, sevgiye doyan, bağı güçlü bir insan kazandırmanın temel motivasyonunu biliyorum.
Şimdiden sonra iş ki, sedef ışığını anımsayıp öğrendiklerimi hayata geçirebileyim.”
Hande Arslan

“Toplam 7 dersten oluşan bu seminer beni gerçekten etkiledi.  Her ders sonrası evde, öğrendiklerimi kimi bulsam anlatma heyecanım sanırım bu derslerin bana ne kadar değer kattığını özetliyor.  
Sedef’in ezberi bozan yaklaşımı ile hayat boyu uygulayacağımı düşündüğüm yönlendirmeler için kendisine teşekkür ederim.  Kitabın da çıkması için sabırsızlanıyorum.”
Gonca İpek

“Sevgili Sedef,
Birlikte geçirdiğimiz zamandan çok zevk aldığımı ve uygulamaya gayret edeceğim pek çok yeni araç öğrendiğimi bilmeni isterim.
Şimdiden daha çok dinlemeye ve daha az yargılamaya başladım.  Ümit ederim zamanla daha da iyi olcak.  Teşekkürler.”
Zeynep Şedele

“Her anneye anlata anlata bitiremediğim bu seminere katıldığım için çok mutluyum.  Kendi adıma ve çocuklarım adına bugüne kadar yaptığım en faydalı aktivite oldu.  Her dersin olduğu gün bambaşka duygularla çocuklarımın yanına döndüm ve iletişimimiz ve paylaşımımız arttı.  
Seni tanıdığıma çok memnunum,her şey için çok teşekkürler Sedefcim.
Sevgilerle,”
Beyza Sındıraç

“Bu seminer, ebeveynliğe bakış açımı tamamen değiştirdi.  Sanki hep bildiğim ama bir şekilde unuttuğum yöntemleri hatırlattı.  Gönül bağının, sevginin her kapıyı açtığını tekrar görmemi sağladı.  Kızımla olan bağımı kuvvetlendirmeme, kızımı daha iyi tanımama, onun ihtiyaçlarını anlamama yardımcı oldu.  Şimdi attığım her adımda Connection Parenting-Çocuklarla El Ele metodunu bire bir yaşıyor ve deneyimliyorum.”
Özgür Turan

“Açıkcası, 7 haftayi çok keyifli geçirdik. Farketmeden ve hiç  acısız  kendimi sorgulmama müsade eden tekniğinle, oğlumuzla, öğrendiğim –  bildiğim annelik modeli ile değil de, onu dinleyerek, anlayarak, ihtiyaçlarini  hissetmeye çalışarak iletişim halinde olmaya özen gösteriyorum şimdi. Bizimle  paylaştıklarının hepsini hemen uygulamak mümkün olmasa da, zaman içersinde,  oğlumuzla (ve birbirimizle) bağımızı kuvvetlendirecek onlarca yolu kullanarak,  çok daha güçlü bir aile olacağımıza inancim tam. Tüm samimiyetinle, sadece  “connection parenting” değil, ebeveynlik hakkında edindiğin tecrübeleri  paylaştığın, sabırla bizleri dinlediğin, yol gösterdiğin için çok teşekkür  ederiz. Seni tanımak, seninle paylaşabilmek, bizim için çok hoş bir  ayrıcalıktı. Umarım, beraberliğimizi devam  ettirebiliriz.”
Dilek Fulat

“Seminerin içeriği çok güzel ve yararlı buldum.  Benim ve oğlumun arasındaki ilişkiyi, bağı güçlendirdi.  Özellikle benim oğluma olan algımı değiştirerek, bir anne olarak daha sağlam bir zeminde onun ihtiyaçlarına cevap verebilmemi sağladı.  Sadece oğlumla olan ilişkimi değil aynı zamanda kendimle ilgili bir çok notkayı farketmeme yardımcı oldu.
Önerim seminer sonrasında da belli aralıklarla grup olarak toplanıp çocuklarımız büyürken birlikte paylaşımı sürdürebilmemiz.  Böylece seminer süresince üstünden geçtiğimiz konuların uygulamalarını da tekrar aramızda tartışabiliriz.”
Ceyda Göçmen Özaznavuryan

“Güzel bir seminer. Konularla ilgili değişik bakış açıları gördük, çocuklarla ilgili güncel hayatta kullanabileceğimiz şeyler öğrendik.” 
Berç Özaznavuryan

”Bu  gün buradan 5 çocuğun hayatının daha iyi ve kaliteli olma ihtimalini bilerek ayrılmak çok huzur verici.  Bir çok anahtar aldık, umarım doğru kilitleri açarız.  Teşekkürler…”
Elif Kariş

“Adımları doğru düşünüşmüş, içerik olarak tatmin edici bir seminer…” 
Yiğit Kariş

“Kesinlikle çok şey öğrendiğim bir seminer oldu. Çocuklarım ve çevremdeki diğer insanlarla, öğrencilerimle, hatta eşimle iletişimimde olumlu fark yaratan bir süreçti.  Yavrularımla gönül bağımı güçlendirmenin, onların mutlu yetişmesi açısından önemini kavradım. Sedef’in iletişim şeklini, yapıcı yaklaşımını, iş birliğini, sempatisini ve değindiği konuları beğendim.  Hayat kalitemiz yükselten bu eğitime katıldığım için çok mutluyum. Sedef’e çok teşekkür ediyorum.”
Hilal Özçelik

“Bu eğitime başlamadan önce eğitimin katkısı konusunda çok emin değildim. Eğitim bittikten sonra çok yararlı olduğunu düşünüyorum.  Ebeveyn görevinin çocuğun tüm ihtiyaçlarını karşılamak olduğunu öğrendim.  Çocuklarının davranışlarının arkasındaki nedeni öğrenmeye çalışmanın gerektiğini farkettim.  Kendi duygularımızı ancak kendimizin şifalandırabileceğini, bir başkasının bu konuda empati yaparak yardımcı olabileceğini öğrendim.  Çocukların sevgi kabının hergün doldurulması gerektiğini öğrendim.”
Ekrem Özçelik

“Çocuklarımla ilişkim seminer öncesi ve sonrası diye ayrılacak oranda iyileşti. Artık onların davranışlarının anlamlarını görebiliyor ve ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanabiliyorum. Enerjimi iyi yönde kullanabiliyorum. Bağımın kuvvetlendiğini hissediyorum ve sevgimi onlara daha iyi ilettiğimi hissediyorum.”
Işıl Seyhan

“Eğitimin bana çok iyi geldiğini öncelikle söylemek istiyorum. Özellikle haftada bir gün eğitim olup, kalan günlerde uygulamaya vakit kalması gerçekten işe yarıyor. Bunun için Sedef’e çok çok teşekkür ediyorum.  Benim çocuklarımla kuvvetli bir bağ kurmama bu eğitim sebep oldu. İyi ki bu eğitime katılmışım. Herkese tavsiye ediyorum. Bence herkesin katılması süper olur. Çocuklular veya çocuğu olmayan kişilere de bu eğitim iyi gelecektir diye düşünüyorum.”
Bilgi Karabacak

“Sedefçiğim,
Seni tanıdığım ve seminerine katıldığım için kendimi çok şanslı hissediyorum.  Duyguların şifalanması, sevgi kabı, üzüntü kabı, bağ ve yüksek kaliteli zaman gibi kavramları bize öğrettiğin için kızlarımla birlikte sana çok teşekkür ediyoruz.  Artık hepimiz daha mutluyuz.
Mesleğim ve kişisel gelişimim için bugüne kadar çok sayıda eğitime katıldım, bu kadar yaralı olanını görmemiştim.
Ektiğin tohumların hızla yeşermesini dilerim.
Sevgilerimle,”
Yıldız Kılıç

“Her şey için teşekkürler Sedef.  Annelik yolculuğumda , seninle ‘Çocuklarla El Elele’ eğitimine katılmak kendim ve ailem için yaptığım en güzel ve keyifli iş oldu.  Annelik benim için çok özel, çok güzel, çok keyifli ama zaman zaman da çok yorucu ve meşakkatli bir iş.  İşte bu yorucu, bazen ne yapacağımı bilemediğim zamanlarda bu eğitim benim için ilaç oldu.  Bana annelik yolculuğumda farklı pencereler, bakış açıları ve renkler kattığın için teşekkürler.  İyi ki varsın!”
Emine Ersoy

“Çocuklarla El Ele Eğitmi aile içi huzur ve iletişimimizi arttırmayı, kişisel ihtiyaçlarımızı fark ederek, karşılamanın yollarını göstererek başarmamızı sağlayan bir yol haritası.  
Arkadaşlarımla da keyifle paylaşıyorum.  Çok teşekkürler Sedefçiğim.”
Gaye Çapanoğlu

“Benim için çok güzel bir yol gösterici oldu.  Çok faydalı bilgiler aldım.  Çocuklarım üzerinde uygulamaya çalışıyorum.  Yaşam felsefemi de çok etkiledi.  Sedefin anlatımı da çok güzel, çok sıcak, çok samimiydi.  Çok teşekkür ediyorum.  Seni tanıma fırsatı bulduğum için çok mutluyum.  Tekrar görüşmek dileği ile.”
Sevinç Çeliker

“Sedef  senden almış olduğumuz bilgilerle yola çıktık.  Bu yolcukluk uzun, senin bize verdiğin bilgileri kullanırsam bu yolculuk çok güzel ve keyifli olacak.  Hayatımda çok özel bir yerin oldu.  Sevgilerimle...”
Özlem Karslı

“İyi ki bu seminere katılmışım.  Hem Kaan’la, hem de diğer öğrencilerimle bağlanmamda  ve iletişim kurmamda özellikle üzüntü ve sevgi kaplarının varlığını öğrenip anlamlandırmamın çoooook faydasını gördüm.
Herkese lazım bir çalışma.  Umarım daha binlerce ebeveyne ve çocuklarla ilişkisi olan insanlara ulaşırsın.”
Ece Cirit

“Keşke bu seminerleri insan daha erken yaşlarda almaya başlasa, okullarda öğrenciler, öğretmenler, anneanne, babaanne, dedeler de eğitimi alsa; hem ‘kişisel’ hem ‘toplumsal’ gelişimimiz çok daha doğru ve hızlı olurdu.  Bu semineri aslında çocuk ve torun sahibi olacaklar ‘AİLE’ olarak almalı.  Öğrenmenin sonu yok, insane yanlışlarından da öğreniyor, önemli olan yanlışı fark etmek, geri sarmak, tamir etmek, yeniden yaşamak.  Teşekkürler Sedef hayatımıza dokunduğun için.”
Tijen Tunaman 

“Kesinlikle çok güzel hazırlanmış bir seminer.  Bilgiler çok net ve direkt verildi.  Anlatım gerçekten de sadeliği ve bir o kadar da doluluğu açısından başarılı.  Grup içinde geri bildirim ve paylaşım imkanı vermesi de başarısını arttırıyor.  
Kendi adıma çok faydalandım.  Farkındalığım arttı.
Çok teşekkürler.  Eline, diline, kalbine sağlık.”
Esra Çeçen

“Sevgili Sedef, annelik yolumda elimden tuttuğun için, düştüğümde kalkmama, tökezlediğimde korkmama sebep olduğun için, boğazıma düğümlenen hıçkırıkları çözdüğün için, oğluma daha verimli, etrafıma daha ışıklı olma yoluna teşvik ettiğin için ve eşimin değerini iyice pekiştirdiğin için sana ve değerli sözlerine, bilgilerine teşekkür ediyorum.
Aydınlanma ve farkına varmak ne kadar iyi geliyor insana. ”
Ceren Belin

“Güzel bir eğitim aldım, öncelikle teşekkür ediyorum.  Öğrendiklerimi hemen uygulama fırsatı bulduğum ve sonuçlarını gördüğüm bir eğitimdi.  Ayrıca eğitimin interaktif olması, paylaşılanlardan da pek çok şey öğrenmemi sağladı.  Sadece anne, babaların değil herkesin katılabileceği bir eğitim ve herkese tavsiye ediyorum. ”
Oya Büker

“Çocuklarla bağımızın farkına varmak, kuvvetlendirmek, daha anlayışlı olabilmek ve gerektiğinde tamir edebilmek için farkındalığı arttıran, somut araçlar sunan bir eğitim programı oldu.  Daha bilinçli bakabiliyor, daha anlayışlı davranabiliyorum artık.  Kızlarım ve kendim adına çok teşekkürler....”
Ayşen Gündüz

“Bu eğitim günlük hayat koşuşturması içinde yapmayı unuttuğum; olaylara, oğluma, eşime ve kendime yaklaşımımda farkındalıklarımın artması, kendim ve ailem adına daha kaliteli bir hayat sürmemi sağladı.  Teşekkürler.”
Banu Üzel

“Connection Parenting-Çocuklarla El Ele Semineri doğru zamanda karşıma çıktı.  Ömür boyu kullanacağıma inandığım bilgilerle dolu, doğru yerlere basan düğmeler gibi etkilerini görüyorum.  Çok teşekkür ederim.  Tekrarına her zaman varım.”
Nur Oğuz

“Başlamadan önce çok Amerikanvari olduğunu düşündüğüm bu seminere canım arkadaşım Ceren Belin’in itmesiyle adım attım.  Bunu takip edern 7 hafta boyunca seminer gününü zevkle beklemeye başladım.  Gerçekten umduğumun üstünde keyif aldıp, bir çok şey öğrendim, kendimi ve çevremi bu öğrendiklerimin süzgecinden geçirerek analiz etmeye başladım.  Bundan sonra da notlarımı ve kafamdakileri düzenli aralıklarla göz atıp, öğrendiklerimi yaptıklarımla pekiştirmeyi planlıyorum.  En içten sevgilerle…”
Özgür Acar

“Tüm iyi niyetimizle, aklımızla doğru davrandığımızı düşünürken, ne büyük bir yanılgı içinde olduğumuzu anlamak da mümkünmüş...
Kendini geliştirmek, yenilemek, değiştirmek ve mümkünse tasdiklenmek isteyen herkese önereceğim bir seminer.
Bir zamanlar kendiminde çocuk olduğunu anımsayıp, farkındalığımı arttırdığı için önce Sedef’e, sayesinde oğullarıma teşekkürler.
Anneliğimden keyif alarak, çocuklarımla bağımın kuvvetli olduğunu bilerek,mutlu bir ebeveyn olmak dileğiyle...En azından yola çıktım....”
Perin Kurtoğlu

“Ben çok faydasını gördüm duyduğum, öğrendiğim bilgilerin.  Acaba bu semineri hayat boyunca her hafta düzenli alsak mı unutmamak için?  Çünkü unutmak çok kolay!  Sedef’e çok çok teşekkür ederiz!  Bizi bilgilendirdiği için; güzel, kullanışlı örnekleri için!
Daha sabırlı ve bilinçli Anne-Baba olmaktan güzeli var mı?”
Judit Agnes Kirişoğlu

“Bu semineri alarak kesinkle doğru bir şey yaptığıma inanıyorum.
Çocukların davranışlarına farkında olmadığımız açılardan yaklaşarak bir aydınlanma sağladı.  Bakış açımı bilgilendirerek değiştirdi, dolayısıyla davranışlarımı da olumlu olarak geliştirdi:
Öğrendiklerimizi uyguladığımda olumlu gelişimi çocuklarda da görmek etkileyici.
Çok çok teşekkür ediyorum.”
Ali Altuğ Kirişoğlu

“Benim için oldukça keyifli bir yolculuktu.  Keşif yaparak hem kendimi fark ettim, hem de çocuklarımın davranışlarının altında yatan sebepleri fark ettim.  
Birşey değişirse çok şeyin değişebileceğini de fark ettim.  Günlük hayatımda neyi farklı yaparsam daha olumlu geri dönüşler olacağını tecrübe ettim.  ‘Ben önemliyimin’ altını koyuca çizmem gerektiğini anladım.
Geçmişimin geleceğime yön verdiğini ama farkı fark etmenin ayrıcalığını yaşadım.
Dünyamı keşfetmeme ayna tuttuğunuz için teşekkürler.”
Mebruke Sarıibrahim

“Bakış açımı değiştirdi.  Aileme, özellikle bana çok şey kattı.  Çevremi daha kolay anlamamı sağladı.  Seminerin akıcı ve anlatımınız açısından sıkılmadan geçmesi muhteşemdi.  Herşey için çooook teşekkür ediyorum.  Herkese tavsiye ediyorum.”
Nebahat Koçyiğit

“Bu seminer bakış açınızı gerçekten etkiliyor ve değiştiriyor.  Çocuklardan önce kendinize ve ilişkilerinize, ilişkilerinizde yaşadıklarınıza, yaşadıklarınızın sebeplerinin nasıl başka (tahmininizden başka) şeyler olabileceğine dair bakış açınızı etkiliyor.  Farklı bakınca farklı davranmaya başlıyorsunuz ve bundan olumlu etkilenen siz ve ilişkileriniz oluyor.  Hayatıma dokunan bu eğitim için Teşekkür Ederim.”
Selen Şatır Bozkurt

“Dört sene önce başladığım ebeveynlik yolculuğuna Sedef ile önce blog’unu takip ederek sonra da verdiği Connection Parenting-Çocuklarla Elele eğitimine katılarak hayatımda ve kızımın hayatında yepyeni bir sayfa açtım.
Kaliteli vakit geçirerek birlikte nasıl keyifli hayat yaşayacağımızı, birbirimizden nasıl daha fazla zevk alarak huzurla yaşayacağımızı anlamamıza, seindirmemize ve uygulamamıza sebep olduğu için Sevgili Sedef’e çoook teşekkür ediyorum.
Hayatımıza girdiği ve mihenk talı olduğu için ve böyle bir eğitimle pek çok çocuğun hayat kalitesini yükselttiği için tekrar teşekkür ediyorum, kızım ve kendim adına.”
İpek Atasoy Yüksel

“Sevgili Sedef,
Bu eğitimi ilk duyduğum günden beri heyecanla katılacağım günü bekledim.  Eğitimin içeriği ile ilgili duyduğum bir iki cümle beni iyice heyecanlandırmıştı.  7 haftalık semineri tamamladığım bugün ise, gerçekten kendimi ödevini yapmış bir çocuk gibi hissediyorum.  Beklediğimden fazlasını buldum ve işin en güzel yanı ise öğrendiklerimi uyguladıkça ve sonuç aldıkça ne kadar deoğru bir karar vermişim, onu gördüm.  Kızımız Defne de çok mutlu, ben de mutluyum.  İyi ki duymuşum Connection Parenting-Çocuklarla Elele SEminerini duymuşum, iyi ki katılmışım,  iyi ki sonuna kadar sabırla ve sebatla devam etmişim.  Herşey için çok çok teşekkürler Sedefciğim.  İyi ki vasın!”
İrem Durukan

“Bu programa katıldığım için çok mutlu oldum.  Benim için çok keyifli oldu.  Kendimi, davranışlarımı, ilişkilerimi gözden geçirmiş oldum.  Unuttuklarımı tekrar hatırladım.  Dahası kızım bu süreç içinde benden çok daha memnun kaldı.  Sedef seninle sık sık bir araya gelmeliyiz...”
Nurcan Dulundu

“Anne ile çocuk arasındaki bu çok özel ilişkinin çok daha keyifli ve yapıcı olabileceğini öğrendim.  yaşadığımız olaylar karşısında farkındalığım arttı. Bakış açım değişti.”
Dilek Sümer

“Anne ve baba olmanın aslında öğrenilen birşey olduğunun düşüncede bu kadar büyük bir fark yaratacağının görmek çok değiştirdi hayata bakışımı.  Çocuklarımızın gelecekteki hayatlarının olumlu olarak ne kadar fazla etkileyebileceğimizi görmek, her adımımı dikkatle atmamızı, farkındalığımızı arttırmamızı gerektiriyor.  
Yarattığınız farkındalık için teşekkür ederim”
Nükhet Dilbaz

“Bu seminer, gerek bana verdiği bilgi gerekse de bu bilginin  veriliş şekli açısından beni son derece tatmin etti.  Çocuk büyütmekle ilgili yaptığım hataları görmekle kalmayıp genel olarak hayatımla ilgili olarak değerlendirmeler ve çıkarımlar yapmama da  yardımcı oldu.  
Şu anda 7 hafta önce olduğum kişiden farklı olduğumu, daha da güzeli eşimle olan ilişkimde de çok daha iyi bir noktada olduğumu büyük bir mutlulukla söyleyebilirim.  
Sevgili öğretmenime sonsuz teşekkürlerimle...”
Özlem Sungur Utku

“Çok faydalı oldu.  Sadece ebeveyn olmakla ilgili değil, kendim olmakla ilgili olarak da...  Uygulamadaki engel yine kendim olmama rağmen doğru olanı bilip kendimi kontrol etmek ya da yaptığımın etkisini değerlendirmek açısından yöntem sunmasının öok değerli olduğunu düşünüyorum:  ‘ yaptığım, yapacağım oğlumla aramdaki bağı nasıl etkliyor, etkileyecek?!’ ”
Ergun Utku

“Eski yöntemlerimizin ne kadar yanlış olduğunu, ne kadar başka gözle baktığımızı ve çocukların ne kadar masum olduklarını, üzüntü ve sevgi kabını öğrendiğime çok sevindim.  Çocukların davranışlarının nedenlerini ve bizim ne yapacağımızı bilmek problemlerimizi yarıya indirdi.
Teşekkür ederim.”
Bilge Şahin

“Bu seminerden önce doğru bildiğimizi düşündüğümüz çocuk aile ilişkilerinde yanlışlıklar olduğunu, çocuklarımıza yeterli gelmediğini maalesef fark ettim.  
Sevindirici olan ise aldığımız eğitimin şu an ve sonrası için çocuklarımla beni daha yakınlaştırması oldu. 
Yürekten Teşekkürler...”
Kamil Şahin

“Çok aydınlatıcı bir seminer oldu.  7 haftaya bölünüp, her hafta uygulama şansımızın olması çok önemliydi.  Sadece çocuklarla değil, tüm insan ilişkilerimiz açısından çok faydalıydı.  Herşey için teşekkürler.”
İdil Ayvalıklı

“Sedef’in bilgisi ve anlatımı çok net ve sadeydi.  İçerik çok faydalıydı.  Doğru bildiğim bir çok yanlış ile karşılaştım ve öğrendim.  Benim için çok faydalı oldu.  Herkese önerebileceğim bir seminer.  Sedef’le tanışmış olmaktan sonderece memnunum.”
Aylin Güvenal Doğu

“Bu seminerle birlikte kalbimde yeni kapılar açıldığını düşünüyorum.  Bildiğimi sandığım ama ifade edemediğimpek çok şeyin flu görüntüden kurtulup netleştiğini gördüm.  Ayrıca gündelik hayata dair öğretilen pek çok şeyin ‘sihirli değnek’ işlevi gördüğünü yaşayarak deneyimledim.”
Filiz Durak

“Çocuklarımıza nasıl hayata dair temel bilgileri verip, mücadele etmeyi onlara bırakıyorsak (Kaynak: Connection Parenting) bence bu ders de bana ebeveyn olarak bilmem gereken temel bilgileri verdi, beni gerekli araçlarla donattı.  Ben de şimdi kendi çocuğumla, maceramı yaşamaya bu bilgilerle donamış olarak başlıyorum.  Kendime güvenimi sağladı.  Teşekkür ederim.”
Seda Öztezer

“Oğlum ile bundan sonraki ilişkimizin şekillenmesinde ve bağımızın kuvvetlenmesinde inanılmaz yararlı bir seminer olduğunu düşünüyorum.  Bu semineri sırf oğlum değil hayatımda önemlki yeri olan diğer bireylerle olan ilişkilerimde de çok yardıcı olacağına eminim.
Herşey için çok teşekkürler.”
Didem Sivri

“Kısaca bile yazmaya buradaki satırlar yeterli olmayabilir Çocuklarım hayatımdaki en önemli varlıklar ve onların sağlam kişilikli, kendilerine yeten, kendilerine güvenen, başarılı birer birey olarak yetiştirmek için ne gerekirse yapmak da benim görevim. Bu seminere katılmak aldığım en doğru kararlardan biriydi. Doğru yaptığımı sandığım şeylerle aslında çocuklarımı ne kadar yanlış yönlendirebileceğimi gördüm. Çocuklarımla olan ilişkilerimde yepyeni bir sayfa açıldı. En önemlisi farkındalığım arttı. Artık sebepsiz ağlama diye bişey olmadığını biliyorum. En çok şımarıklık yaptıkları, beni delirtmek istiyorlar diye düşündüğüm zamanların aslında bana en çok ihtiyaç duydukları vakitler olduğunu anladım. Çocuklarımla aramdaki  bağın ne kadar hassas, kırılgan olduğunu ve doğru davranışlarla bir o kadar da güçlü ve yapıcı olabileceğini anladım…
Seminer ayrıca benim için de terapi gibi oldu, çok keyifli vakit geçirdim. En son derste kendimizin nasıl iyi hissedebileceği üzerine konuşmuştuk. Benim kendimi en iyi hissettiğim zamanlardan biri ders bitip de pozitif enerjiyle yüklenip çocukları okuldan almaya gittiğim zamanlardı…Tekrar tekrar teşekkür ederim. Kucak dolusu sevgiler…..”
Zeynep Tugay

“Gerek konular gerek sunum (Sedef’in samimi, doğal ve olaya hakim oluşu) seminere ilgimi %100’de tuttu. Sadece teorikte kalmamamız özellikle günlük hayata yönelik bilgi ve öneriler anında işime yaradı; bundan sonra da yarayacağına inanıyorum. Ancak insan doyumsuz bir varlık keske baska konuları da ele alsak 7 hafta degil de en az 1 senelik; bir de anne-baba birlikte katılımı şart koşan bir program olsa diyorum.”
Kıvılcım Teksöz

“Eşimin yönlendirmesi ile bu seminere katılmaya karar verdik. Şimdiye dek çocuk gelişimi ve psikolojisi ile ilgili kitaplar okuyarak öğrendiklerimi uygulamaya çalışmıştım fakat bir çoğunu ya unutmuş ya da uygulayamamıştım. Bu nedenle ilk başta acaba yine aynı şey olur mu diye tedirgin olmuştum doğrusu. Ama karşılıklı konuşarak öğrenmek gerçekten salt okumaktan çok farklıymış. Bir de karşınızdaki kişi kendi tecrübelerini de katarak anlattığında hem yalnız olmadığınızı hem de gözünüzde büyüttüğünüz bazı konuların ne kadar kolay çözülebileceğini görüyorsunuz. Hayatımızı zenginleştirdiğin ve bize farklı bir bakış açısı kattığın için teşekkürler Sedef.Belki de burada teşekkür etmesi gereken şu anda tam olarak farkında olmasa da ileride (10-20 sene sonra) çok mutlu ve kendine güveni tam olacak olan kızım olmalı .  Teşekkürler”
Banu Zorluoğlu

“Kendime yaptığım en iyi şeylerden biriydi…
Farkındalığımın gerçek anlamda arttığı, eğitim saatinin hemen arkasından öğrendiklerimi tatbik ettiğimde, kızım ile olan ilişkimin çok daha rahat, çok daha kolay yönetilebilen ve kriz anlarının bile, ilişkimizi olumlu yönde gelişmesine katkı sağlayacak şekilde yürütmemi sağlayan bir eğitimdi. Kızımı daha iyi anlar, ihtiyaçlarını daha fazla karşılayabildiğimi hissediyorum. Bu da beni mutlu ediyor. Teşekkürler”
Murat Zorluoğlu

“Farkındalığımı arttırdı, panik halimi yatıştırdı.  Kendimle barışık olmam gerektiğini öğrendim.  Keşke daha önce böyle bir seminere katılsaydım diye düşündüm.
Çocuğumla paylaşacağım çok şey olduğunu düşünmeye başladım.  Herşey için teşekkür ederim.”
Ekin Toprak

“Samimi, huzurlu bir seminer.  %100 yararını görüyorum, pekiştirmek için neler yapmalıyım diye düşünüyorum!  Teşekkürler, başarılar...”
Gamze Araz Eskinazi

“Bu seminere gelmeye başladığımda yalnızca kendi çocuğum ve eşim için iletişimimi geliştirip, düzgün bir ilişki kurmayı hedeflemiştim.  Hem bu konudaki farkındalığımı arttıdı, hem de çevremdeki diğer insanlar ile ilişkilerimi değiştirmeye yardımcı oldu.  
Günümüzde yaşanan kaos ortamında sağlıklı bir bireyi toplumumuza kazandırma çabalarıma katkıda bulundu.  Çok teşekkür ederim.”
Bengü Özdemir

“İyi bildiğimi sandığım, kendimden emin olduğum bir çok konuyu tekrar düşünmemi, yaptığım hareketlerin aslında çocuklarım tarafından ne şekilde algılandığını görmemi sağladı.  Artık tepkilerim ve davranışlarımın ne gibi sonuçlar doğuracağını oldukça iyi algılamış olarak çocuklarımla çok daha sağlıklı ve yakın bir bağ kurabildiğimi düşünüyorum.”
Gaye Aksen

“Ergenliğe giren ikizlerimle ilişkilerimde sıkıntılı zamanlar, çözemediğim problemler yaşadığım bir süreçte katıldığım connection parenting- çocuklarla el ele seminerinden cok faydalandım. Sedef'in paylaştığı bilgiler ve verdiği örnekler sayesinde ilk haftadan itibaren çocuklarımla ilişkilerim olumlu yönde değiçmeye başladı. Çocuklarımın ihtiyaçlarını, davranışlarının anlamlarını görebilmemi sağladı. Sadece çocuklarımla değil tüm ilişkilerimde kullanacağım olumlu bir bakış açısı kazandırdı. Herşey için çok teşekkürler.”
Elif Alkan

“Ağlamanın gülmek kadar ihtiyaç olduğunu, sevgiye aç uyandığımızı, aferinlerin işe yaramazlığını, saygı dediğimiz şeyin sizli-bizli konuşarak olmadığını ve daha sayamadığım nice güzellik öğrendim Sedef’ten.

Kısacası, yararı olacağını düşünerek katıldığım Connection Parenting-Çocuklarla El Ele Semineri düşündüğümden çok daha faydalı oldu.  Kendime öğrencilerime ve doğmamış çocuğuma yaptığım en büyük, en güzel yatırımdır.”
Özden Metin


"Seminerden beklediğimden daha çok faydalı ve kendime katmak için gerekli olduğunu düşündüğüm malzemeleri almış olduğumu hissediyorum.  Ders öncesinden sonuna kadar özen verildiğimi hissettim her zaman.  İhtiyaçlarımın karşılandığına inanıyorum.  Katıldığım ve öğrendiğim şeyler aslında bana ve aileme doğru kanalize edebilirim diye düşünüyorum; ve hayatımdaki her ilişkide de uygulayabiliyor olmam beni mutlu ediyor."
Blanca Deşen

"Seminer öncesinde/Sedef’le tanışmadan önce ideal şekilde yaptığım davranışları, nasıl daha iyileştirebileceğimi gördüm.  Oğlumla aramdaki bağ artık eskisinden çok daha kuvvetli.  Onunla konuşurken daha pozitif kelimeler/cümleler kullanıyorum.  Şimdi yapmak istediğim ise öğrendiklerimi hayatımın diğer alanlarında, diğer kişilerle olan iletişimimi geliştirmek için uygulamak."
Cem Deşen

"Farkındalığın arttığı, kanıksamanın kabul edilmediği ve pozitifliğin baştacı yapıldığı bu seminer bana ‘iletişim sanatı’nın temel taşlarını sundu aslında.  Bakış açısının değişmesi, kendimizi iyi tanımak ve en önemlisi karşımızdakinin (çocuğumuz veya eşimiz) ihtiyaçlarını görebilmek tahminimden de önemliymiş.  Bana bu değerli bilgileri sunduğun için çok teşekkür ederim Sedef öğretmenim "
ElaNur Ersöz

"Kendinize yapabileceğiniz en güzel yarırımlardan biri.  Sadece çocukla sınırlı kalmayıp kendinizle ve ilişkilerinizle ilgili farkındalıklarınız artıyor.  Önyargılardan kurtulup, ihtiyaçları karşılamaya yönelik sağlıklı ilişkiler kurabilmek için en güzel yol gösterici olarak gördüm bu eğitimi.  Yüzyüze olup, soru cevaplardan, diğer kişilerin deneyimlerinden faydalanmak en ayırtedici özelliği bu eğitimin okuduğumuz kitaplardan.  
Herkese tavsiye ediyorum, pişman olmayacaksınız.  
Toplumu iyi yönde değiştirebilmek için bir yerlerden başlamak gerek;  çocuklarımızla başlayalım diyorsanız denemelisiniz. "
Didem Kunduracı