Ebeveyn ve Ebeveyn Koçu ilişkisi profesyonelce kurulan ve belirli bir süreç içeren işbirliğidir.  

Kesin gizlilik içerir.

Ebeveyn Koçu profesyonelce hizmet etmek üzere koçluk ve çocuk gelişimi konularında eğitim almıştır.

Ebeveyn Koçu, Ebeveynlerin kendi aileleri ve çocukları hakkında yetkin ve yaratıcı olduğuna dair kesin bir inançla onlarla işbirliğine girer.

Ebeveyn Koçu, ebeveynin kendisi, ailesi ve çocukları ile ilgili hedeflerini netleştirmesine ve bu hedeflere ulaşmasına destek verir.

Ebeveyn Koçu başarmak istedikleriniz belirlemenize, başarı için etkin bir plan yapmanıza, hedefinize odaklanmanıza ve önünüze çıkan engelleri aşmanıza yardımcı olur.

Ebeveyn ve Ebeveyn Koçu işbirliği içinde birlikte öncelikleri belirler, beyin fırtanası-plan ve analizler yapar, aksaklıkları giderir, farklı ihtimalleri değerlendirir ve gelişimi izler.

Koçluk hizmeti psikoterapiden farklı olarak sorunlara ve sorunları oluşturan nedenlerle, koşullara odaklanmaz.  İçinde bulunulan durumdan ulaşılmak istenilen duruma yapılacak yolculuğa destek verir, motivasyonu sağlar. 

Sedef Örsel

Çocukları, ailesi ve ebeveynlik rolü ile ilgili daha iyi ve farklı bir yere varmak isteyen herkes Ebeveyn Koçluğu Hizmetinden faydalanır.


Ebeveyn ve Ebeveyn Koçu işbirliğini birlikte, haftada bir kez (1 saat) bir araya gelerek, online-internet üzerinden ya da telefonla görüşerek gerçekleştirirler. 

Sedef Örsel ACPI sertifikalı Ebeveyn ve Aile Koçu olarak HeartWise Koçluk metodu ve Şiddetsiz İletişim yöntemlerini kullanarak hizmet vermektedir.


EBEVEYN VE AİLE KOÇLUĞU HİZMETİ HAKKINDA:

ÇOCUKLUYUZ

​BİZ

SEDEF örsel